Кабінет
Вхід

Жмеринський психоневрологічний будинок-інтернат

(04332) 2-18-30

Про будинок
На території міста Жмеринка функціонує психоневрологічний будинок-інтернат, розрахований на 310 чоловік.
Заснований він був в квітні 1944 року для інвалідів Великої Вітчизняної війни де проживали 14 чоловік.
В 1956 році були збудовані 3 житлових корпуси на 200 чоловік, адмінбудинок та господарські приміщення допоміжного підсобного господарства.
В 1993 році введені в експлуатацію ще два житлових корпуса: 3-х та 2-х поверхові відділення.
Будинок-інтернат забезпечений усіма належними житловими та допоміжними будівлями з діючими мережами водо, тепло, енергопостачання та водовідведення. Всі споруди перебувають в задовільному стані. У закладі організоване ефективне збереження майна. Постійно ведеться облік за отриманням, видачею, користуванням матеріальних цінностей. Проводяться поточні річні інвентаризації та списання матеріальних цінностей, відповідальними за ці роботи є керівники структурних підрозділів.
На даний час в установі проживає 310 чоловік підопічних з розладами центральної нервової системи, ДЦП, шизофренією, розумовою відсталістю, епілепсією та ін., з них 86 лежачих хворих.
Вік підопічних від 18 до 90 років.

В інтернаті працює понад 180 чоловік обслуговуючого персоналу, з них 5 лікарів, 14 медичних сестер, 87 молодших медичних сестер.
Для покращення здоров’я підопічних функціонує фізіотерапевтичний кабінет обладнаний слідуючим медичним устаткуванням: УВЧ, ультразвук, магнітотерапії, тубус-кварц, ультразвукові інгалятори, електрофорез, дорсенваль, електросон, електрокардіограф.
Крім психічнохворих, є у закладі пацієнти і з іншими вадами здоров’я. Розумова відсталість у таких хворих, звичайно, невелика, однак вони також потребують певної уваги з боку медиків. Попри всі важкі умови, які випали на долю цих людей, вони швидко адаптуються у різних середовищах і ведуть абсолютно здоровий та активний образ життя.
В установі працює культпрацівник, яка проводить різні заняття з вихованцями (вишивання, макраме, в’язання, літературні вечори тощо). Підопічні з великим задоволенням беруть участь у різноманітних змаганнях, як спортивних (легка атлетика, футбол, шахи, шашки), так і культурного характеру. Крім цього вони намагаються постійно бути у колективі та брати активну участь у громадському житті, з радістю чекають на приїзд артистів, представників християнських спільнот, громадських організацій і всіх тих, хто заходить до них на гостину.

Схема проїзду до будинку-інтернату від собору Олександра Невського